Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanı gelince konuşursun'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Edirne mitinginde hükümetin Ergene kirliliğine yönelik eleştirilerine "Kılıçdaroğlu kanunu açsın onu okusun. Onların yapmadığını biz yapıyoruz. Gelsin bizden belediyecilik nasıl yapılır onu öğrensin" diyerek cevap verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri tarafından yapılan tesislerin açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere çıktığı Trakya turunun ilk durağında Kırklareli'ne geldi. Vilayet meydanındaki tören alanına gelen Bakan Eroğlu'nu Kırklareli Valisi Esengül Civelek ve partililer karşıladı. İstanbul'un 2071 yılına kadar suyu olduğunu anlatan Eroğlu, "İstanbul'da günü kurtaracak su yoktu. Şimdi diyoruz, 2071 yılına kadar İstanbul'un suyu var Allah'a şükür. Sulamada büyük bir hamleye başladık. Sulama olmadan yeteri kadar ürün almak mümkün değil. Yatırımlarımız ile Trakya'da bir destan yazacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Biz sözümüzün eriyiz. TRAGEP inşallah muhteşem şekilde tamamlanacak. TRAGEP'i anlatmaya kalksam sabaha kadar zaman yetmez. Yaparsak biz yaparız çünkü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Başka bir muhalefetin buraya bir çivi çakma şansı yok. Yolu da barajı da göleti de sulama tesisini de hastaneleri de biz yaparız" dedi.


Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve beraberindekiler Devlet Su İşleri tarafından yapılan 93 milyon liralık tesislerin toplu olarak temel atma ve açılış törenini gerçekleştirdi. Kırklareli'ndeki programını tamamlayan Bakan Eroğlu ardından Edirne'ye geçti.


...


"BEN MİLLİ EĞİTİM BAKANI DEĞİLİM"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamaların ardından camiiden ayrılırken, yanına 2.5 aylık halime olduğunu söyleyen Ayfer Gülseven Atış geldi. İngilizce öğretmeni olduğunu ancak atamadığını belirten Atış, "Ben atamamış hamile bir İngilizce öğretmeniyim. Ve sizden atama bekliyoruz" dedi. Bakan Eroğlu ise "Kusura bakma en büyük tayinleri AK Parti hükümeti yapmıştır" diye karşılık verince Atış, "Evet bunun farkındayız biliyoruz. Cumhurbaşkanımız bizden çocuk istedi. Ben şu anda hamileyim. Ben atanmak istiyorum arkadaşlarımız adına" diyerek sözlerini sürdürdü. Bakan Eroğlu da "Ben Milli Eğitim Bakanı değilim, Milli Eğitim Bakanı gelince konuşursun" diyerek yolunu devam etti.


...

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/siyaset/121404/milli-egitim-bakani-gelince-konusursun


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol