Öğretmen Diyarı

MİLLİ EĞİTİM BAKANI DEĞİŞİYOR MU?

Seçim öncesinde son derece hareketli günler geçiren ülkemizde devletin bütün kademelerinde olduğu gibi MEB’de de bir hareketlenme söz konusu. Mart ayı içerisinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun değişikliklerinin ardından bir çok görev şu an vekaleten idare ediliyor. Kadrolu atamalar için seçimlerin beklendiği de herkes tarafından bilinmekte.

 

            Ancak Bakanlıktaki büyük değişimin en tepede olacağı ise son günlerde konuşulmaya başlandı. Bakan AVCI’nın seçimden sonra istifa edeceği ve bakan olarak halen müsteşarlık görevini yapan Yusuf TEKİN’in görevlendirilmesi bekleniyor.

 

            İçişleri Bakanı olarak görev yapan ve milletvekili olamayan Efkan ALA benzeri bir şekilde bakanlığa oturacak olan Yusuf TEKİN, daha sonra MEB’in üst düzeyinde kendine bir ekip kuracağı ve bakanlıktaki her türlü atamanın kendi inisiyatifinde olacağı söyleniyor.

 

Milli Eğitimdeki kanun değişikliğinde büyük emeği olan Yusuf TEKİN'in bizzat Başbakan ERDOĞAN tarafından bu iş için görevlendirildiği ve çoğu değişiklikten Bakan AVCI'nın bile sonradan haberi olduğu da konuşulanlar arasında.

 

            Bu söylentilerin gerçek olup olmadığını ve eğitim politikalarına nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğiz.

 

            Ancak bilinen bir gerçek var ki öğretmen, öğrenci ve veliler önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan Merkezi Ortak Sınavları, LYS’yi, vb. sınavları düşünürken, sayıları azımsanmayacak kadar büyük bir grup ta seçim sonrasında oluşması beklenen ortamda koltuk kapmanın derdine düşmüş durumda.

 

 

 

            Kısacası; koyun can, kasap et derdinde….

 

 

 

Saygılarımla.

 

 

 

Sencer Kaya

Eğitim Uzmanı

 

mebpersonel.info.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim