Öğretmen Diyarı

Mesleki eğitim projelerine ilave hibe desteği

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında finanse edilecek 25 milyon avro bütçeli "Mesleki Eğitimin Kalitesinin ve Gençlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi"nin açılış toplantısı yarın yapılacak.

 

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıya AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik katılacak.


Projeyle Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Hareketlilik projelerine ilave hibe desteği sağlanacak.


Mesleki Eğitimin Kalitesinin ve Gençlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi ile 2014 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Programı mesleki eğitim kapsamında desteklenen 229 projeye ilave olarak 323 projeye daha kaynak tahsis edildi. Bu projeler aracılığıyla 10 binden fazla mesleki eğitim öğrencisi ve personeline Avrupa'da mesleki bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirme imkanı sunulacak. Projeyle ayrıca mesleki eğitimin kalitesinin ve cazibesinin artırılmasına katkı sağlanacak ve kurumlar arasında işbirliği güçlendirilecek.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol