Öğretmen Diyarı

“Meslek yüksekokulları beklenen verimliliğe ulaşamadı”
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Ulcay, YÖK’te yapılan toplantılarda meslek yüksekokullarının beklenen verimliliğe ulaşamadığının saptandığını belirtti.
Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay Meslek yüksekokullarının ülkenin kalkınmasındaki önemine dikkat çeken Rektör Ulcay, YÖK’te yapılan toplantılarda MYO’ların beklenen verimliliğe ulaşamadığının saptandığını kaydetti.


Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Ulcay, YÖK’te yapılan toplantılarda meslek yüksekokullarının beklenen verimliliğe ulaşamadığının saptandığını belirtti.
Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) güz döneminde başarılı olan öğrencilere yüksek onur ve onur belgeleri verildi.

Yenişehir İbrahim Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen belge törenine katılan Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniversitesi’nin 25 yılını planladığını ve bunu iki hafta sonra kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.

“294 MYO’DA REVİZYONLAR DÜŞÜNÜLÜYOR”

Planı açıkladıktan sonra eleştiri ve görüşleri de alacaklarını belirten Rektör Ulcay; dünya, Türkiye ve Bursa’daki değişimi göz önüne alarak yapılacak bu gelişim sürecinde herkesin katkı koymasını istediklerini bildirdi. Meslek yüksekokullarının ülkenin kalkınmasındaki önemine dikkat çeken Rektör Ulcay, YÖK’te yapılan toplantılarda MYO’ların beklenen verimliliğe ulaşamadığının saptandığını, 294 MYO’da bu kapsamda revizyonlar düşünüldüğünü kaydetti.

Bu verim düşüklüğünde, MYO’ları besleyen ortaöğretim kurumlarının da payı olduğunu ifade eden Ulcay, ön lisans programlarında kendilerinin de bazı farklı uygulamalar başlatacaklarını bildirdi. Ulcay, Uludağ Üniversitesi bünyesindeki 15 MYO’da tematik uygulamaya geçeceklerini ve okulların her birinin belli bir alanda yoğunlaşacağını anlatırken, bazı programların kapanabileceğini, bazılarının da başka ilçelere taşınacağını söyledi. “Biz bu tematik uygulamayı yapmadığımız takdirde YÖK kapatacak.” dedi.

Kaynak: CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim