Bu haber kez okundu.

Meslek liseliye ek puan geliyor
 Meslek liseleri, güzel sanatlar ve spor liselerinden mezun olan öğrencilere, üniversiteye girişte kendi alanlarını seçtikleri takdirde verilen ek puanlar kaldırılmıştı. Meydan’ın gündeme getirdiği konu üzerine harekete geçen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ek puan uygulamasının meslek liseleri için hayati olduğunu anlatan bir raporu hükümete göndermişti.
BU YIL MEZUN OLANLARA KÖTÜ HABER

Meclis’e sunulan torba kanuna eklenen düzenlemeyle, anadolu öğretmen liseleri, meslek liseleri, imam hatipler, güzel sanatlar ve spor liseleri öğrencilerine yeniden ek puan verilecek. Ancak uygulamadan bu yıl mezun olan adaylar yararlanamayacak. 

Zira Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üniversiteye giriş kılavuzunu yayınlamıştı. Kılavuza göre bu yıl öğrenciler bu haktan yararlanamayacak. Ancak gelecek yıldan itibaren yeniden bu hakka sahip olacaklar. 

Kaynak: MeydanGazetesi.com.tr
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber