Bu haber kez okundu.

Meslek liselerini tercih edecekler yine bilgilenemedi

Nabi Avcı, Başkent Öğretmenevi'nde, eğitim muhabirlerine verdiği iftarda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Merkezi sınav sonrası meslek liselerini tercih edecek öğrencilerin alanlarını, 10. sınıfta belirleyeceklerinin hatırlatılması üzerine Bakan Avcı, bunun lise türlerinin azaltılmasına ilişkin çalışma çerçevesinde yapıldığını dile getirdi.

70'i aşkın lise türünün 7'ye indirildiğini belirten Avcı, meslek liselerinde 9. sınıfta derslerin ortak olduğunu hatırlattı.

Avcı, 10. sınıftan sonra çocukların eğilimin daha da netleştiğini belirtti.

Sadece meslek liselerinde değil diğer okullar da derslerin aynı olduğunu ifade eden Avcı, okullarda hangi programlarının yer aldığına ilişkin bilginin bakanlığın internet sitesinde yer aldığını söyledi.

Memurlar.net olarak daha önce yaptığımız haberde, "MEB'e de tavsiyemiz: lütfen velileri yetkili ağızdan bilgilendirsinler ve 10.sınıfta okullarının değişebileceğini söylesinler. Ayrıca MEB gerekirse 10.sınıfta öğrencilerim meslekten Anadolu'ya Anadolu'dan Mesleğe geçişleri için de tedbirler alsın. Örneğin 9.sınıfta çok başarılı olan bir öğrencinin bu başarısını ödüllendirsinler." demiştik.


AA  memurlar.net

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber