Öğretmen Diyarı

Meslek liseleri fabrika gibi

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, ildeki meslek liselerinin tümünün adeta fabrika gibi olduğunu, modern cihazlarla donatılıp, daha çok meslek sahibi öğrenci yetiştirmek istediklerini belirtti. Çetin, Gazi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu, "Kırıkkale’de meslek liselerimizin tümü adeta fabrika gibi" dedi.

Ziyarette Çetin’e Milli Eğitim Şube Müdürleri Ümit Yaşar Gürsoy ve Erdal Taşkın da eşlik etti. Okul Müdürü Ünsal Ceran okul hakkında bilgi verdi. Ceran, "Okulda dört alanda eğitim-öğretime devam edilmekte olup, bunlar Elek-Elektronik Alanı, Metal İşleri Alanı, Bilişim ve Mobilya alanlarıdır. Toplamda 490 öğrencimiz bulunmakta olup, okulun öğrenci kapasitemiz bu rakamın çok üzerindedir" dedi.

Daha sonra okulu gezen Milli Eğitim Müdürü Çetin, atölye laboratuvarları dolaşarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet ettikten sonra “Kırıkkale’de meslek liselerimizin tümü adeta fabrika gibi, Müdürlük olarak okullarımızın modern cihazlarla donatılıp daha çok meslek sahibi öğrenci yetiştirmek ana hedefimizdir" dedi.

 

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim