Öğretmen Diyarı

Menopoz okulu açılıyor
 ADANA Büyükşehir Belediyesi, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Menopoz Okulu açılması konusunda protokol imzalandı. Protokol imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de katıldı.
Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Sağlık Komisyonu Başkanı Serap Sezer Tenikeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 1 yıl boyunca Adana’da 15 ilçede çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Tenikeci "Menopoz başta olmak üzere, kadınsal kanser türleri, psikolojik destek, sağlıklı beslenme ve gebelik eğitimleri gibi halk sağlığıyla ilgili eğitim programlarına hız kesmeden devam edeceğiz" dedi. 

ÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Polat da "Halk sağlığı ve bilgilendirme eğitimlerinin artması ile daha bilinçli, daha sağlıklı ve daha sosyal bir topluma adım atılacak. İşbirliği protokolü bu anlamda çok önemli" diye konuştu. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise ilçelerin tamamında gerçekleştirilecek çalışmaların toplum sağlığına olumlu katkı yapacağına inandığını söyledi. Başkan Sözlü, konuyla ilgili ’farkındalık oluşturmanın dahi önemli’ olduğuna vurgu yaptı. 

PİLOT BÖLGE GÜZELYALI MAHALLESİ

5 hafta sürecek Menopoz Okulu, pilot bölge olarak Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi’nde başlayacak. Cumhuriyet Parkı Okuma Salonu’nda gerçekleştirilecek eğitimler sonunda katılımcı kadınlara sertifikaları verilecek. 

Protokol törenine ayrıca; Doç. Dr. Evsen Nazik, Öğretim Görevlisi Dr. Ebru Gözüyeşil, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal katıldı.


Kaynak: DHA
Anahtar Kelimeler:
menopoz okulu açılıyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim