Öğretmen Diyarı

Memura derece gelecek mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda imza altına alınan hususlar arasında ilave bir derece verilmesi konusunun yer almadığını söyledi.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, toplu sözleşme görüşmelerine işaret ederek, memurlara 1. Derece verilmesinin ne zaman uygulanacağını sordu.

 

Soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı, Kamu Personeli Danışma Kurulunun istişari nitelikte bir kurul olduğunu, toplu sözleşmedeki gibi taraflardan müteşekkil ve bağlayıcı kararların alındığı bir kurul olmadığını ifade etti.

 

Kurulda görüşülüp değerlendirilen konular üzerinde mutabakata varılıp imza altına alınması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Çalışma Bakanı, kurulda gündeme alınan konuların ilgisine göre, oluşturulan komisyonlara veya kamu kurum ve kuruluşlarına, ilgili bakanlıklara veya Bakanlar Kuruluna sevk edilebildiğini ve alınan sonuçlara göre işlem tesis edildiğini kaydetti.

 

-“İLAVE BİR DERECE VERİLMESİ KONUSU YER ALMAMAKTADIR”-

Çalışma Bakanı şöyle devam etti:

“Bu kapsamda gündeme alınan konulardan ilave bir derece verilmesi hususu, toplu sözleşme görüşmeleri ile 2014 yılı Mart ayında gerçekleştirilen Kamu Personeli Danışma Kurulunda ilgili sendika ve konfederasyonlarca gündeme getirilmiş olup, ilgili bakanlıklarca konuya ilişkin değerlendirmeler devam etmektedir.

 

http://www.gercekgundem.com/

Anahtar Kelimeler:
Memura Derece Gelecek Mi?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim