Öğretmen Diyarı

Memur Sen: Memurların Enflasyon Kaybı Yok !

Memur-Sen, Zaman gazetesinin toplu sözleşme hakkında yaptığı haberlerin asılsız olduğunu bildirdi. 

Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Zaman gazetesinde yer alan "Memurun enflasyon kaybı giderek büyüyor" başlıklı haber yalanlandı.

 

"Memur-Sen Gazze'nin yanında, İsrail'in karşısında durdukça, millete ve seçtiklerine karşı paralel ya da dikey vesayet kurma çabalarına girişenlerin karşısına dikildikçe, enflasyon farkı yalanıyla saldırıya uğruyor" denilen açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

 

"Maksatlı haberleriyle durduğu yer ve niyeti açıkça belli olan Zaman gazetesinin, toplu sözleşme hakkında gündeme getirdiği konular, yaptığı haberler tamamen asılsızdır. Gerçek olan ise şudur: Memur-Sen Konfederasyonu olarak, 2. Dönem Toplu Sözleşmelerinde, kamu görevlileri arasındaki maaş dengesizliğinin giderilmesi, düşük maaşlı kamu görevlilerine daha yüksek oranlı maaş artışı, emekli maaşı ve ikramiyesinde daha yüksek tutarlı artış sağlanması hedeflerini benimsedik. Bunun bir sonucu olarak, her üç hedefe birden ulaşmak amacıyla toplu sözleşmenin ilk yılı için taban aylık üzerinden seyyanen zam yapılması ve ikinci yıl içinse yüzdelik zam artışı ve enflasyon farkı çerçevesinde toplu sözleşmeyi mutabakatla sonuçlandırdık."

 

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol