Öğretmen Diyarı

Memur anneler artık böyle çalışacak

Memurlara esnek çalışma modeli geliyor. Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kamu çalışanlarına birbirinden değişik çalışma koşulları sunmaya hazırlandıklarını açıkladı.

EMEKLİLİĞE HAZIRLIK

 

Ali Kumbuzoğlu, 657 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle, kamu kurumlarının, zamana ve mekana bağlı olmaksızın personel istihdam edebileceğinin hükme bağlandığını vurguladı. Kumbuzoğlu, ‘esnek çalışma modelleri’ hakkında şunları söyledi: “Yalova Belediyesi’ni inceledik. Personelin yüzde 70′i evden çalışıyor. Belediye binasında sadece yöneticiler var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu yöntem üzerinde bir çalışma başlattı.

 

” Doğum yapan personelin 2 yıl ücretsiz izne ayrılma hakkı olduğunu belirten Kumbuzoğlu, “Uygulamaya koymayı plandığımız yöntemle, biz kadın çalışanlarımıza alternatif sunacağız. ‘İstiyorsan ücretsiz izne ayrıl, istiyorsan yarım gün çalış yarım gün evinde ol’ diyeceğiz’ şeklinde konuştu. Kumbuzoğlu ayrıca, ”Emekli olma aşamasında da çalışanları düşünüyoruz. Emeklilik yaşantısına geçmenin oluşturacağı boşluğu engellemek istiyoruz. Yavaş yavaş emekliliğe alışmaları için, haftada 5 gün değil de 3 gün çalışmaları ya da öğleden sonra izinli olmaları gibi bir modeli yaratacağız” dedi.

 

Memuruz.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim