Öğretmen Diyarı

MEM'den şok yazı: Yargı kararını uygulamamız mümkün değil

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü İdare Mahkemelerinin okul müdürlüğü ile ilgili olarak verdiği yürütmeyi durdurma ve iptal kararlarının uygulanamayacağını bildirdi. 
Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü İdare Mahkemelerinin okul müdürlüğü ile ilgili olarak verdiği yürütmeyi durdurma ve iptal kararlarının uygulanamayacağını bildirdi. Kocaeli MEM davayı kazanarak haklarında İdare Mahkemeleri tarafından '' Yürütmenin durdurulması'' ve '' İptal '' kararları verilerek göreve iadelerini isteyen okul müdürlerine şoke eden bir yazı gönderdi. Yazıda yargı kararlarının fiilen uygulanamayacağına vurgu yapılarak;
'' Ek :1Değerlendirme formuna istinaden verilenyürütmeyi durdurma ve iptal kararlarının gereğinin yerine getirilmesi fiilen mümkün değildir.'' denildi.
Ek 1 formu ile İlçe MEM Müdürü, Şube Müdürleri, Öğretmenler, okul temsilcisi öğrenci, okul aile birliği bakşanı ve yardımcısı taarafından yapılan değerlendirme ile okul müdürlüklerinden alınan müdürlerin bu kez sözlü sınava tabi tutulacakları ve buna göre göreve iade edilip edilmeyeceklerine karar verileceği vurgulanarak eski müdürlerin 18/11/2015 tarihinde mülakata alınacağı duyuruldu.

 

Kaynak: ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol