Öğretmen Diyarı

MEM’den Cumartesi Pazar Mesaisine Soruşturma..

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 07-08 Aralık 2013 tarihinde başlayan ve branşlara göre halen devam eden  ADÜ Konferans Salonundaki  Bilgi Paylaşım Günlerine katılmayan öğretmenlere soruşturma başlattı.  Soruşturmalara bilhassa bayan öğretmenlerin  tepkisi büyürken Cumartesi Pazar mesaisi olarak başlayan seminerlerin bilhassa küçük çocuğu olan karı koca aynı branştan olan öğretmenleri zor durumda bıraktığı belirtiliyor.


“SORUŞTURMALAR 14/15 ARALIK SEMİNERLERİNE KATILMAYANLARA BAŞLATILDI. ÖĞRETMENLER CUMARTESİ PAZAR MESAİSİNE TEPKİLİ”


Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Cumartesi Pazar günleri branşlara göre sürdürülen bilgi paylaşım günlerine katılmadığı tespit edilen öğretmenlerden 14/15 Aralık tarihli seminerlere katılmayanlara soruşturma başlatıldığı bilgisine ulaşıldı. Soruşturma açılan öğretmenlerin büyük çoğunluğunun bayan olduğu da gelen bilgiler arasında. Eşiyle aynı branştan olan karı koca öğretmenlerin özellikle cumartesi Pazar günleri çocuklarını bırakacak yer bulamamaktan şikayet ettiği bilgisine ulaşılırken, Özellikle çocuk bakıcılarının ve kreşlerin bu günlerde hizmet vermemesi de bayan öğretmenleri soruşturmaya maruz bıraktığı konuşuluyor.


“ BAYAN ÖĞRETMENLER ÇOCUKLARI İLE ORTADA KALDI”


Okul müdürlüklerince ellerine tutuşturulan sarı zarflarla moralleri sıfıra inen öğretmenler çocuklarını bırakacak yer bulamamaktan şikayetçi olurken, çocukları ile  cumartesi pazar mesaisi arasında sıkışan bayan öğretmenler “Çocuklarımızla mesleğimiz arasında sıkışıp kaldık. Çocuklarını bırakacak yer bulamayanlar gidemedi. Bazılarımız gitti, imza atamadan ayrıldı. Bizlere gönderilen sarı zarfları hak edecek bir kusur işlemediğimizi düşünüyoruz. Morallerimiz sıfır. İlahi adalet ergeç teselli edecektir” yorumunda bulundular. 


Aydın haber merkezimebpersoneli.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol