Öğretmen Diyarı

Mehmetçik İlkokulu’nda veliler öğrencileri 1 hafta okula göndermeyecek

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki Mehmetçik İlkokulu’nda 3 yıl içerisinde 6 kez sınıf öğretmeninin değişmesi velileri siyan ettirdi. 2014 yılında çocuklarını birinci sınıfa kayıt yaptıran veliler bugüne kadar 6 kez sınıf öğretmeni değiştiği için, çocuklarını 1 hafta okula göndermeyerek durumu protesto edecek.

Velilerin yapmış olduğu açıklama: 
“2014 Eylül dönemiyle birlikte ilköğretim eğitimlerini tamamlamak suretiyle okula kayıt ettirmiş olduğumuz çocuklarımız 4. Sınıfa geçinceye dek toplamda 5 öğretmen değiştirmiş bulunmakta. 

"OKUL YÖNETİMİNİN TUTUMU"
Okuldan ayrılan her öğretmenin tarafımıza yapmış olduğu açıklamada okul yönetiminin tutumu nedeniyle okuldan ayrılmak zorunda kaldığını belirtmiş olup, okul yönetiminin ise her seferinde kadrolu öğretmenin kendi isteğiyle sözleşmeli öğretmenlerin ise kadrolu olarak atamalarının yapılması sebebiyle ayrıldığı açıklandı. Sene başında sınıfa 5’inci öğretmen olarak görevlendirilen Süleyman Aydın isimli öğretmen 01.12.2017 tarihinde yine okul yönetimi tarafında gönderilerek, sınıfın 6’ncı öğretmenini sınıfa başlattılar. 

SÜLEYMAN ÖĞRETMENİ İSTİYORLAR
Ancak 04.12.2017 tarihinde almış olduğumuz bilgiye göre Ocak ayı itibariyle başlayan, 6’ncı öğretmende değiştirilerek, sınıfa 7’nci öğretmenin verileceği yönünde. Orta öğretimde alınacak puanların ne kadar önemli olduğu hepimizin malumu ancak bu kadar öğretmen değişikliği sınıf olarak bütün öğrencilerimizi geri bırakmış olup, diğer sınıfların müfredatından bir hayli geride kalmak çocukları psikolojik olarak etkilemektedir. Bu yaşta ki çocukların bu kacdar sık öğretmen değiştirmesinde sorumlu olan okul idarecilerine gerekli yaptırım uygulanarak, sınıfın 5’inci öğretmeni (sözleşmeli öğretmen olup, şuanda boşta) olan Süleyman Aydın’ın sınıfı mezun edinceye dek sınıfın başında tekrardan görevlendirilmesini istiyoruz” 

Kaynak: http://mavikocaeli.com.tr/haber-mehmetcik-ilkokulu-nda-veliler-ogrencileri-1-hafta-okula-gondermeyecek-9926.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim