Öğretmen Diyarı

MEF Okulları’ndan örnek olacak proje

MEF Okullarının 20006 yılından itibaren gerçekleştirdiği “Yurdumuza Borcumuzdur” projesi kapsamında ‘kardeş okul’ ilan edilen devlet okullarında Fen grubu, Edebiyat, Matematik, İngilizce gibi dersler MEF Lisesi’nin gönüllü öğrencileri tarafından eğlenceli bir biçimde anlatılıyor. Lise öğrencileri kardeş okullarındaki öğrencilere deneylerle, dramalarla farklı ve eğlenceli bir biçimde sunum yapıyor.


15 günde bir verilen derslerin amacı ise ‘okullardaki öğrencilere dersleri sevdirmek’. Okulun öğretmenlerinden Sosyal Sorumululuk Projesi Koordinatörü Erol Şahin’in yönlendirmesiyle yürütülen projenin haricinde ise il dışındaki okullara ve okullardaki maddi durumu yetersiz öğrencilere kırtasiye malzemesi, kıyafet, oyuncak yardımları yapılıyor.

 

“Yurdumuza Borcumuzdur” projesinin amacı ise; “Öğrencilerin dayanışma, kardeşlik, paylaşma, sorumluluk alma gibi değerleri öğrenmesi, öncelikle İstanbul’da sosyal koşulları kısıtlı okullarda okuyan öğrencilerin akademik-duygusal-sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak.” olarak açıklanıyor. Tüm yıl boyunca devam edecek olan proje yılbaşında iki okulun öğrencilerinin beraber kutlama partileriyle renklenecek, sene sonunda da MEF Okulları’nda yapılacak etkinlikle son bulacak.

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim