Öğretmen Diyarı

MEB'TEN BU SİSTEMLE KAYNAK VE ZAMAN TASARRUFU SAĞLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı kırtasiye ve zaman masrafını azaltmak ve bürokrasiyi en aza indirmek için yeni bir uygulamayı devreye soktu.
Milli Eğitim Bakanlığı kırtasiye ve zaman masrafını azaltmak ve bürokrasiyi en aza indirmek için yeni bir uygulamayı devreye soktu.

MEB yeni uygulaması ile daha önce günlerde süren posta işlemlerini saniyelere indirdi böylece hem yüksek posta masraflarından hem de uzun işlem süresinden kurtuldu.

Bakanlık yetkilileri tarafından verilen bilgiye göre MEB bürokrasiyi azaltmak ve kırtasiye, zaman masrafının önüne geçmek için başlattığı uygulamada Resmi yazışma işlemlerini elektronik ortama aktararak Döküman Yönetim Sistemi üzerinden işlemlerin en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

DYS sisteminin yaygınlaştırılması için sürecin en önemli adımlarından biri yurtdışı ayağının sisteme dahil edilmesi oldu. MEB DYS’nin eğitim süreci içerisinde bir yandan kullanıcılardan e-imza taleplerini aldı ve e-imzaları kullanıcılara ulaştırdı.

MEB, yurtdışında MEB bursu ile okuyan öğrenciler için evrak gönderim işlemlerini sanal ortama taşıyarak büyük bir kaynak tasarrufu sağlamış oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim