Öğretmen Diyarı

MEB,Memur Öğretmenleri Unutmamalı!

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEMUR ÖĞRETMENLERİ UNUTMAMALI

 

 

 

 

            Bilindiği üzere 31/08/2012 tarihli öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile büyük bir mağduriyete uğrayan kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak çalışan öğretmen adayları yeni çıkacak olan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde UNUTULMAMALIDIR.

 

 

 

            Kamu hizmetinde bulunan ve mevcut görevlerini layıkı ile yerine getirmeye çalışan Memur Öğretmenler haklarının iadesi için mücadelelerine devam etmektedir.Kamu hizmetinin bütünlüğü ilkesi ve sosyal devlet ilkesi gereği memur öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi hem kamu güvenirliğini artıcı hemde hak iadesini sağlayıcı adaletli bir durum olacaktır. Yayınlanma aşamasında olan öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde memur öğretmenler için atama çeşitleri başlığı altında Kurumiçi İlk Atama ve Kurumlar Arası İlk Atama’ nın yer verilmesi ile bütün mağduriyetlere bir son verilebilmesi mümkündür.

 

 

 

            Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları ve eğitim sendikalarının bu duruma hassasiyetle yaklaşmalarını ve mağduriyetler yaşatan değir sorun çözücü bir politika ile bu durumu aşmaları beklenmektedir.

 

 

 

Muhsin BAŞOL

 

Memur Öğretmenler Platformu

 

 

 

www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol