Öğretmen Diyarı

“MEB’in temel taşı öğretmendir”
Çolakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce kentteki bir tesiste düzenlenen "Çankırı Eğitimini Geliştirme Projesi Eğitim Çalıştayı"nda yaptığı konuşmada, çalıştayların önemli olduğunu söyledi. Çalıştay sonucunda çıkacak sonuçların bakanlıkları için ev ödevi niteliği taşıyacağını dile getiren Çolakoğlu, eğitim düzeyini daha ileri noktaya taşıyabilmek için ellerinden gelen her türlü destek ve gayreti göstereceklerini belirtti.     

Eğitimde öğretmen faktörünün önemine değinen Çolakoğlu, "Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) temel taşları öğretmenlerimizdir. Öğretmenler güçlü, mutlu ve huzurlu olursa biz de o kadar başarılı oluruz. Sürdürülebilir başarı için bu hususa dikkat etmemiz gerekiyor. Bu nedenle çalıştayımızın temel konularından biri de öğretmenlerimizin moral ve motivasyonu" dedi.


Çankırı Valisi Mesut Köse de bireylerin iyi eğitilmesinin ülkenin ve dünyanın gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti. Çocukların her anlamda eğitilmesi gerektiğini söyleyen Köse, şöyle konuştu:
"Bizler çocuklarımıza ve bireylerimize bir taraftan bilgiyi öğretirken, diğer taraftan onların manevi ve ahlaki değerlere sahip, inançlı, saygılı, edepli, terbiyeli, haktan, hukuktan ayrılmayan, doğru sözlü insanlar olarak yetişmelerini sağlamalıyız. Öğrencilerin her anlamda gelişimi önemli. Onlara değerler eğitimi alarak yetiştiği, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirildiği, sağlıklı ve güvenli eğitim ortamları sağlanmalı. Doğru birey yetiştirme konusu hem ailelerin hem de eğitim kurumlarının birbirlerine ve millete karşı ana sorumluluklarındandır. Herkes üzerine düşeni yapmalı."     

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Çakır ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın da katıldığı çalıştay, 10 Şubat Cuma günü sona erecek.

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim