Öğretmen Diyarı

MEB\'İN SINAV KAĞITLARI PARALEL YAPIYA MI EMANET EDİLİYOR

 Milli Eğitim Bakanlığında Paralel yapı hala temizlenemedi. Bakanlık içerisinde yıllarca Bilgi İşlem , Özel Okullar , Ortaöğretim başta olmak üzere birçok birim Paralel yapıya teslim edilmişti.  

 

Milli Eğitim Bakanlığı farkında mı bilmiyoruz ama , MEB'in birçok işinde ihaleleri alan kurumlar hala paralel yapının havuzuna su taşıyan taşeronlardır. 

 

Milli Eğitim Bakanlığında Yeğitek'de paralel yapı hala temizlenemedi. 

 

Milli Eğitim Bakanlığının tüm sınav kitapçıklarının taşımasını Sürat Kargo'nun yaptığı iddia ediliyor. 

 

Eğer bu iddialar doğruysa MEB'in sınav güvenliği ve taşıması paralel yapıya teslim edilmiş durumdadır.

 

Google Sürat Kargo yazdığınız zaman , karşınıza paralel yapıya yakın şirketler arasında en başta bu şirket çıkıyor. 

 

Geçtiğimiz aylarda bu firma ile ilgili çıkan haberleri yorumsuz veriyoruz. 

 

Bünyesinde NT mağazaları, Sürat Kargo, Sürat Bilişim gibi şirketleri barındıran Kaynak Holding, kara para ve vergi kaçakçılığı iddiaları kapsamında MASAK( Mali Suçları Araştırma Kurulu) ve İstanbul Mali Şube ekipleri tarafından basıldı.

 

Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen ve bünyesinde yayıncılık başta olmak üzere NT mağazaları, Sürat Yazılım A.Ş gibi 23 ayrı şirketi barındıran Kaynak Holding şirketlerine Maliye Bakanlığı müfettişleri tarafından baskın düzenlendi. Holdingde etkili konumdaki bir yöneticinin ihbarı üzerine düzenlenen baskın kapsamında, şirkete yönelik 'şüpheli finans hareketleri' ve 'vergi kaçakçılığı' iddialarının araştırıldığı öğrenildi. Baskına uğrayan şirketler arasında TİB'e altyapı hizmeti sunan Sürat Yazılım ile İstanbul Emniyetine MOBESE başta olmak üzere birçok güvenlik yazılımı hizmeti veren Sürat Teknoloji'nin de bulunması dikkat çekti. ( internethaber )

 

 

Türk Kamu Sitesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim