Öğretmen Diyarı

MEB\'in bütçesi görüşlüyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesinin görüşmelerine başlandı.

Toplantı başlamadan önce, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, adına hazırladığı karneyi sundu.

Yeniçeri, karneyi vermeden önce yaptığı açıklamada, karnedeki notları okudu ve karnedeki notların hepsinin bir gerekçeye dayalı olarak verildiğini söyledi.

Bakanlığın, Türk bayrağının abide şaheseri olan Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini yasakladığını iddia eden Yeniçeri, şiirden bir bölüm okudu.

"4+4+4=0" yazılı olan kağıdı da gösteren Yeniçeri, "4+4+4'ü topladılar 0'a indirgendi. İlk defa matematikte böyle bir durumla karşı karşıya kalınıyor. Dönem sonu olsaydı tasdikname verecektik ama 2015 sonunda inşallah tasdiknamelerini de alacaklardır" diye konuştu.

Bunun üzerine AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün muhalefet sıralarına gelerek kağıdı aldı ve toplamanın sonucunun yanlış olduğunu söyledi.

Daha sonra AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca da "Milletin karnesi AK Parti yüzde 52" yazan bir karne hazırlayarak, Bakan Avcı'ya sundu.

Bu arada AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında kısa süreli atışmalar yaşandı.

- "Ortaklığınız hayırlı olsun"

Sunuş öncesi söz alan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, son dönemlerde komisyon çalışmalarının şov yaparak kendini ifade etme alanına dönüştürüldüğünü ve bundan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi.

MHP Ankara Milletvekili Mehmet Günal da "Anlayamadım bizi mi kastediyor? Burada gelip 1 ay susup, sonra kalkıp helal olsun. Ortaklığınız hayırlı olsun" karşılığını verdi.

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber ise "Meclis'in en teknik ve yoğun çalışan komisyonunda bazı espriler, bazı dokümanlar ve argümanların kullanılması doğaldır. Bunu da toleransla karşılıyoruz" diye konuştu.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bütçe üzerinde sunumuna başladı.

\"Anadolu
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim