Öğretmen Diyarı

MEB'in Bu sene Devreye Soktuğu Performans Değerlendirmesinde,  Müdürler Öğretmenlere Verdikleri Düşük Puanın Nedenini Kanıtlayacak
 Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sene devreye soktuğu müdürlerin öğretmenlere verdiği performans değerlendirmeleri tamamlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'in bir ilk olarak sadece müdürler tarafından tüm öğretmenlerin belirli kriterlere göre değerlendirmeye tabi tutulduğu sistem başlatıldı. 

Lakin sorunlar şimdiden hem müdürlerin hem öğretmenlerin hem de Milli Eğitim Müdürlükleri'nin başını ağrıtmaya başladı. Çünkü düşük verilen puanlara itiraz ediliyor.

Öğretmenler 50 kritere göre değerlendirildi ve 2 tam puan üzerinden her bir madde puanlandı. Lakin müdürler öğretmene düşük puan verdiğinde, verdiği puanın neden düşük olduğunu kanıtlayamaz ise, sıkıntılar çıkacak. 

Öğretmenin değerlendirildiği puanlamada derse zamanında gelme kriterinden puan almayan öğretmene yıl içerisinde müdür tarafından uyarı yazısı veya tutanak tutulması gerekiyor. Eğer bu kriter puanlamasında eksik varsa ve herhangi bir tutanak vb. resmi işlem yapılmamışsa öğretmenler tarafından yapılacak şikayetler müdürlerin başını ağrıtacak gibi görünüyor.
Peki Öğretmenler yanlış puanlamaya nasıl itiraz eder?
İlk başta öğretmenler okul müdürlüklerine dilekçe yazarak şikayetlerini ve yerine getirmedikleri iddia edilen görevlerin kanıtlarını talep edecek. Bir çok sendika hazır bir şekilde üyelerine bu dilekçelerini hazırda bekletiyor. Bağlı bulunduğunuz sendikadan bu dilekçeleri talep edebilirsiniz.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim