Öğretmen Diyarı

MEB\'İN AYIBI...

Mili Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan merkezi sınavlarda görev alanların sınav ücretleri zamana meydan okuyor.MEB sınavını yapıp öğretmenini görevlendiriyor iş para ödemeye gelince başka bahara diyor. .ÖSYM'nin sınav ücretleri 15 gün içinde ödenirken, MEB'in sınav ücretlerinin üzerinden bir mevsim geçiyor,ödenmiyor.

      19 Ekim 2014 Pazar günü yapılan, Açık Öğretim Ortaokulu - I. Dönem Sınavı ücretleri hala ödenmedi.Bu ve bunu gibi daha bir çok sınavın ücretleri 3 veya 4 ay sonra ödeniyor.

      Doğuda halk arasında ''KEVZAR OLMAK'' diye bir deyim vardır.Bir şeyi çok istersin, olmaz beklersin olmaz,dua edersin olmaz.Sonunda sen istediğin şeyden vaz geçtiğin an oluverir.Bu seferde sen eskisi kadar heyacanla karşılamazsın olanı.Gına gelmiştir artık.Doymuşsundur istediğin şeye.İşte ''KEVZAR OLMAK'' budur.MEB de ücret bekleyenleri kevzar etti.

      MEB'in koca bir ayıbıdır bu.İş ciddiyet ister..Bakanlık, çalışanlarından işini mükemmel bir şekilde yapmasını beklerken,kendisi aynı mükemmeliği gösteremiyor ne yazık ki.

        Ve soruyoruz sınav ücretlerine ne oldu? Ödensin artık.....

      

 

 

kaynak: kamuexpress.com'

Anahtar Kelimeler:
MEBİN AYIBI...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol