Öğretmen Diyarı

Meb\'e yeni müsteşar yardımcısı

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof.Dr.Ahmet Emre Bilgili Milli Eğitim Bakanlığına Müsteşar Yardımcısı Oluyor.  Uzun yıllardır İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yapan Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili 'yi tanıyalım. 1960 yılında Adana’da doğdu.

Kozan Lisesi’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi, Sosyoloji Bölümünü bitirdi. Lisansüstü eğitimini İstanbul Mimar Sinan Üniversitesinde, sosyoloji alanında aldı. Doktorasını da İstanbul Mimar Sinan Üniversitesinde sosyoloji alanında tamamladı.

Bu esnada aynı zamanda özel sektörde çalıştı. 1993 yılında, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesine Yardımcı Doçent olarak atandı. 1995 yılına kadar bu üniversiteye bağlı Rektörlük Aile Araştırmaları ve Eğitim Merkezi’nin ve Rektörlük Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün eş zamanlı olarak yöneticiliğini yaptı. 1995’te söz konusu üniversitenin Sosyoloji Bölümünü kurarak beş yıl süreyle bölüm başkanlığını yürüttü. 1996 yılında doçent oldu. 1999 yılında İstanbul Marmara Üniversitesine atandı. 2008 yılında Marmara Üniversitesinde profesörlüğe yükseltildi.

Halen burada öğretim üyeliğini sürdürmektedir. Ayrıca 2004 yılından bu yana, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Sosyolojik bağlamda aile ve çocuk politikaları, üstün yetenekli çocuklar, şehir çalışmaları, kültür politikaları, şehir turizmi ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun sosyal yapısı, akademik çalışma alanlarını oluşturmaktadır.

Sosyoloji Derneği, Çocuk Vakfı, Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olduğu kuruluşlardır. Türbeler Çeşmeler Taşınır Taşınmaz Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği (TURÇEK) ‘nde Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu (TURİNG) ‘nda Başkan Vekili görevleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

 

kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim