Öğretmen Diyarı

MEB’e uyan liseler yandı!

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) dershanelerin kapatılmasını öngören yasayı iptal etmesinin ardından, sular durulmak bilmiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek mahkemenin kararını beklemeden hareket etmesi, eğitimde kaos üstüne kaos yaratıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin yanı sıra lise mezunları için Türkiye genelinde halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlenecek ücretsiz takviye kurslarına başvurular 1 Eylül’den itibaren alınacağını ve kursların 1 Ekim’de başlayacağını duyurmuştu.

MEB’İN İŞGÜZARLIĞI!

Kendi içlerinde üniversiteye hazırlık kursları açmış olan çok sayıda devlet lisesi ve özel okul da bu yasanın iptaliyle mağdur oldu. MEB, takviye kurslarının 1 Ekim’de başlayacağını duyurunca, bazı okullar hem kurslarda ders verecek öğretmenlerle hem de velilerle anlaştı.

Dershaneler, öğrenci ve velilerin gözünde sınav başarısı konusunda kendilerini ispatlamış durumda. AYM’nin kararının ardından dershaneler devam ederse öğrencilerin okullardaki üniversiteye hazırlık kurslarına ilgi göstermeyecekleri de apaçık ortada…

 sozcu.com.tr

Anahtar Kelimeler:
meb e uyan liseler yandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim