Öğretmen Diyarı

MEB\'den yönetici atama görüş yazısı

Aynı binada veya aynı bahçede eğitim-öğretimfaaliyetini sürdüren birden fazla eğitim kurumlarınaatanacak yöneticiler hakkında; Milli EğitimBakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün29/08/2013 tarih ve 63385 sayılı görüş yazısı.


Aynı binada veya aynı bahçede eğitim-öğretimfaaliyetini sürdüren birden fazla eğitim kurumlarınaatanacak yöneticiler hakkında verilen görüş şuşekildedir;


"04/08/2013 tarih ve 28728 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumu Yöneticileri Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Geçici 1. maddesinde; "(2) BuYönetmelik kapsamında yapılacak atamalar, bir defaya mahsus olmak üzere, bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren iki ay içerisinde gerçekleştirilir." hükümlerine yer verilmiştir.


Bu çerçevede gerçekleştirilecek atamalarda; aynı binada veya aynı bahçede eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren birden fazla eğitim kurumuna ayrı ayrı kurum kodu ve müdür norm kadrosu verilmiş ise de, bu eğitim kurumu müdürlüklerine ayrı ayrı atama yapılması eğitim-öğretimi olumsuz etkileyeceğinden söz konusu eğitim kurumlarının müdür norm kadrolarından sadece birine müdür ataması yapılacaktır."

İşte o resmiyazı;

 

 

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol