Öğretmen Diyarı

MEB'den Yeni Bir Ders İçin Çalışma

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim bakanlığına önerdiği her kademede “Kodlama Dersi” ile ilgili dün katıldığı televizyon programında olumlu gelişmelerin olduğunu belirti. Ne zaman müfredata gireceği merak konusu oldu.


İnternet ve teknolojinin gelişmesiyle beraber, gelişmiş ülkeler geleceğe yönelik yeni stratejiler geliştirmeye adım attılar. Bunlardan  en önemlisi ise teknoloji ile paralel gelişmekte olan yazılım sektörü oldu. Yazılım hemen hemen hayatımızın her alanında gerekli duruma geldi. Bunun farkında  olan ülkeler ise  eğitim sistemlerinde temel baz alarak “Her kademe Kodlama Dersi” eklediler.


Ülkemizde ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli eğitim bakanlığına önerdiği her kademede “Kodlama Dersi” olsun projesiyle ciddi adımlar atıldı.


Bakan Işık dün katıldığı televizyon programında olumlu gelişmelerin olduğunu belirtip, Milli Eğitim bakanlığın da bu konuda ciddi çalışmalar yaptığını belirti. Ne zaman müfredata gireceği merak konusu oldu. Bu konuda Milli Eğitim Bakanı Sn. Nabi Avcı ile görüştüğünü söyleyen Bakan Işık, Kodlama Dersi ile ilgili bakanlıkların ortak bir çalışma yürüterek müfredata konacağını belirtti.

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim