Öğretmen Diyarı

Meb'den Yarıyıl Tatili (Sömestr Tatili) Uzatılacak mı? Açıklaması

Yarıyıl Tatili Uzatılacak mı?
2015 yılının sonlarına geldiğimiz şu günlerde öğrenciler ''Yarıyıl tatili ne zaman?'' diye araştırmaya başladılar. MEB, yarıyıl tatilinin 22 Ocak 2016 tarihinde başlayacağını açıkladı. Peki; Yarıyıl tatili uzatılacak mı? 15 Tatil kaç gün sürecek? Sömestr tatili 1 ay mı olacak? İşte detaylar...

Öğrenciler şu günlerde 2015-2016 öğretim yılının 1. dönemi ne zaman bitecek? diye araştırma yaparlerken şimdi de ''yarıyıl tatili uzatılacak mı?'' diye araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yarıyıl tatili süresini 15 günden 30 güne çıkarmaya hazırlanıyor.

MEB'in yapacağı bu değişiklikle birlikte, yerli turistin ülke içerisinde yer değiştirmesinden kaynaklanan durumun ekonomik açıdan fayda getireceği düşünülüyor. Buna ek olarak da elektrik tasarrufu olması bekleniyor.


YARIYIL TATİLİ UZATILACAK MI? YARIYIL TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yapılmasını planladığı bu değişiklik eğer hayata geçerse 15 tatil, sömestr tatili 15 günden 30 güne çıkacak. Sömestr tatili 31 Aralık 2015'te başlayıp 1 Şubat 2016'ya kadar devam edecek. Tabii ki konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yaz tatilinin ise 15 Haziran ve 1 Eylül arasında olacağı konuşuluyor.

Planlanan değişikliklerin 2015-2016 eğitim öğretim yılında uygulanmayacağı, 30 günlük yarıyıl tatili planlamasının 2016-2017 eğitim öğretim yılında uygulanacağı öngörülüyor. MEB, konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

 

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
melissss 2 yıl önce

Keşke düzgün birşey deseler