Öğretmen Diyarı

MEB'den, Özel okul desteğinde 3. Taksit açıklaması

Eğitim ve Öğretim Desteği Haziran Ödemesi Hakkında

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 

Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü


Sayı : 93778809-405.01-E.6161318 / 16.06.2015

Konu:Eğidm ve Öğretim Desteği/ HaziranTaksiti Ödeme İşlemleri


VALİLİĞİNE


(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)


7 Ağustos 2014 tarih ve 29081 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğde belirtildiği gibi; okul öncesi öğrencileri için 2.500 TL, ilkokul öğrencileri için 3.000 TL, ortaokul öğrencileri için 3.500 TL} ortaöğretim öğrencileri için 3.500 TL ve temel lise öğrencileri için 3.000 TL olarak verilecek eğitim ve öğretim desteğinin 3'üncü taksiti Haziran 2015 tarihinde Ödenecektir.


E-Okıılda Bakanlık MEM işlen) leri-Notlar vc Duyuııılar-Eğitinı ve Öğretim Desteği Ödemeye Esas Tablosu üzerinden il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin sorumluluğunda Ödemeler yapılacaktır. Bakanlık MEM işlemleri altında görünen ödeme listeleri ödeme evraklarının hazırlanması için kullanılacaktır. Ayrıca özel okulların eğitim ve öğretim desteğinden faydalanan öğrenci raporları ise e-Okııl üzerinden Sınav İşlemlcri-Notlaı* ve Duyurular bölümünden "Eğitim ve Öğretim Desteğinden Faydalanan Öğrenciler Kurum Ödeme Listesi" başlığı altında raporlanabİlecektİr. Ödemeler; fatura karşılığında KDV dahil olarak yapılacak olup ödeme listeleri 15 Haziran 2015 tarihinde e-Okııl üzerindeki veriler esas alınarak oluşturulmuştur.


Haziran ayında yapılacak olan %30 oranındaki 3'iincİ dilim ödemeler için ilgili Mal Müdürlüklerine ödenek gönderilmiş olup , kesilen faturalar okul türlerine göre e-Okuldan alman ödeme yapılacak Öğrenci listesi ile uyumlu tek fatura halinde kesilerek 13.01.42.00.09.9.9.11.1.03.5 harcama kaleminden ödeme yapılacaktır.


Kanunen fatura ya da fatura yerine geçen belge düzenlemek zorunda bulunmayan Vakıflara bağlı okullara yapılacak eğitim ve Öğretim desteği ödemelerinde, ödeme belgesine harcama pusulasının bağlanmasının uygun olacağı ve ayrıca 5018 sayılı Kanun kapsamında özel okullarda öğrenim gören öğrencilere sağlanan eğitim ve öğretim desteğine ilişkin olarak düzenlenecek faturalarda 5/10 oranında KDV tevkifatı uygulaması yapılacaktır.


Bilgilerinizi ve konunun ilinizdeki özel okullara duyurulması hususunda gereğini önemle rica ederim.


Ömer Faruk YELKENCİ Bakan a.

Memurlar.Net
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol