Öğretmen Diyarı

MEB’den Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığın’dan (MEB) yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de özel eğitim alanında kullanılan materyal ile etkinliklerin tüm eğitimciler tarafından bilinmesi ve teşvik edilmesi amacıyla 2016 yılında ilk defa düzenlenen "Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik" yarışmasının ikincisinin gerçekleştirileceği belirtildi.     

Yarışmanın, geçen sene olduğu gibi bu senede "materyal" ve "etkinlik" olarak iki kategoride düzenleneceği, katılımcıların ise görme, zihinsel, işitme, ortopedik yetersizliği, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü olanlar ile otizmli kişilere yönelik hazırlandığı eğitim materyalleri ve etkinliklerle yarışmada yer alabilecekleri bildirildi.     

MEB’e bağlı resmi ve özel kurumlarda görev yapan öğretmenler, yöneticiler ile üniversitelerde görev yapan akademik personelin yanı sıra öğrenim gören öğrenciler de yarışmaya katılabilecek.     

Yarışmada, 6 kişiye derece ödülü, 44 kişiye mansiyon ödülü olmak üzere, toplam 50 ödül verileceğine dikkat çekilerek, mansiyon ödülleri materyal kategorisinde 27 kişinin, etkinlik kategorisinde 17 kişinin belirlendiği duyuruldu. Materyal kategorisinde, birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin, 27 kişiye 1500 lira ödül olarak verilecek. Etkinlik kategorisinde ise birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin, 17 kişiye de bin 500 lira ödül takdim edileceği belirtildi.     


Katılım koşulları ve yarışma takvimiyle ilgili bilgilerin, "orgm.meb.gov.tr" adresinden daha sonra duyurulacağı kaydedildi.


Kaynak: AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim