Öğretmen Diyarı

MEB\'den öğretmenlere e-okul uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 16.01.2014 tarih ve 222774 sayılı yazıları ile not girişleri hakkında açıklamada bulundu.

 

İşte o açıklama;

 

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 38. maddesinin son fıkrasında; "Geçerli özrü olmadan öğretmenler tarafından veya merkezi sistemle yapılan ortak sınava katılmayan, proje ve performans görevini teslim etmeyen öğrencilerin durumları puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav, proje ve performans adedi tam olarak alınır". denilmektedir.

 

Diğer taraftan Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Valiliklere gönderilen 21/05/2013 tarihli ve 1041377 sayılı yazıda "...devamsız öğrencilerin notlarının e-okul sistemine (Girmedi) "G" harfini girerek işleyecekler..." şeklinde talimat verilmişti.

 

2013-2014 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sonuna yaklaşıldığı bu günlerde okullarımızdaki sınav, proje ve performans görevlerine mazeretsiz girmeyen öğrencilerin puan girişlerine "G" harfi girilecektir. Sürekli devamsız olan öğrenciler için ise "G" harfi yazılmayacaktır.

 

\"Memurlar.Net

www.memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim