Öğretmen Diyarı

MEB'den korsan dershane

Öğrenci ailelerini isyan ettiren korsan dershanecilik, bir velinin Millî Eğitim Bakanlığı’na yazdığı mektupla ortaya çıktı. Kırşehir’deki liselerde, hafta içi ve hafta sonları para karşılığı öğrencilere dershane hizmeti verilmeye çalışıldığını belirten veli, okulların dershanelerden fazla para istemesinden yakındı.

 

'MECBUR KALDIK' İSYANI

 

Mektupta şu ifadelere yer verildi, “Nedenini sorduğumda okul idarecileri, konuların çok geniş olduğunu, müfredatın yeterli olmadığını, normal derslerle ek derslerin birlikte yürüme esasına göre düzenlendiğini, bazı konuların sadece ek derslerde işleneceğini beyan etti. Göndermeye mecbur bırakmak istiyorlar.”

 

DAHA FAZLA PARA ALIYOIR

 

Millî Eğitim Bakanı’na seslenen veli, “Sayın Bakanım, okullarda ek ders verilecekti madem neden dershaneler kapatıldı? Biz başarılı olduğu için çocuğumuzu dershanelere ücretsiz gönderiyorduk. Uygulamanın üzerinden bir yıl geçmeden dershanelerden daha fazla para ister oldunuz” şeklinde konuştu.


BİN 500 LİRA TALEP ETTİLER


Kırşehir’deki olayda veli, okul yetkililerinin kendisinden ek ders ücreti bin 500 lira istediğini vurguladı. “Okul idarecilerine ‘Bu çok yüksek bir meblağ, dershaneler bile bu kadar para almıyorlar. Sizler devletin okulunda, devletin elektriğini, suyunu kullanarak ders vereceksiniz ve bu kadar öğrenciden kişi başı bin 500 lira para alacaksınız. Bu nasıl iştir” diyen veliye idareciler, “İsterseniz gönderin, istemiyorsanız göndermezsiniz” cevabını vermiş.


HASAN ÖNAL - MİLLET GAZETESİ


Anahtar Kelimeler:
meb den korsan dershane

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim