Öğretmen Diyarı

MEB\'DE YÖNETİCİ BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR!

İl milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin durumu belirsizliğini sürdürüyor. Tam iki aydır geçici görevlendirmeyle çalışan yöneticiler büyük bir zulüm altındalar. Bu atamaların eski Başbakan eğitim müşaviri yeni MEB Müsteşar yardımcısı Muhterem Kurt tarafından özel bir ekiple birlikte bizzat koordine edildiği biliniyor. Muhterem Bey çevresinde başarılı, becerikli, donanımlı ve dürüst olarak biliniyor ve biz de öyle kabul ediyoruz. Muhterem Bey’e listeleri oluştururken yol gösterecek bazı önerilerimiz olacak:

 

Öncelikle şunu belirtmek lazım ki çok puslu ve kalleş bir ortamdayız. İnsanlar hakkında bilgilendirme noktasında çok karmaşık bir ortam var. İnsanlar cemaatçi olmakla, hükümet karşıtı olmakla, uyumsuz olmakla ve daha neler nelerle suçlanıyor! Çok ama çok yazık!

 

Yetişmiş yöneticilerin böyle basit dedikodularla harcanmamsı lazım. Birlik ve beraberlik açısından ve kamplaşma olmaması açısında bu tür ayrıştırmalar ve bir nevi çirkin fişlemeler çok zararlıdır.

 

Bu durumu anlatan artık fıkra mı dersiniz, kıssa mı dersiniz alın bir hikaye:

 

“Ormanda aslanla tilki yürüyorlarmış. Aslan tilkiye: “Kardeş yoruldum, şu ağaca dayanıp biraz uyuyacağım.” Demiş. Aslan uyurken tilki tilkiliğini yapıp aslanı ağaca bağlamış. Aslan uyanmış ki ağaca bağlı ve tilki ortalıkta yok. Oradan geçen kaplumbağa: “Kralım seni bağlamışlar istersen çözeyim.” Demiş. Kaplumbağa tarafından serbest bırakılan aslan derin derin uzaklara bakarak: “Tilkinin bağladığı, kaplumbağanın serbest bıraktığı bir adam kral olmaz, ben gidiyorum.” Demiş ve terk-i diyar etmiş.”

 

Yöneticilerin durumu budur! Tilkiler ispiyonluyor, arkasından da ilkokul mezunu siyasilerden medet umuluyor.

 

Bir ilçe müdürü der ki: “Vallahi de billahi de görev mörev istemiyorum. Mali haklarımı korusunlar çekilip gidelim bu diyarlardan!”

 

Fatih KUL

personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim