Öğretmen Diyarı

MEB,de Şube Müdürleri istifa ediyor

MEB’de Mülakat sınavı ile ataması yapılan Şube müdürleri Belirsizlik ve beklentilerini karşılamadığı için  istifa edip eski görevlerine dönüyorlar. Diğer taraftan Rotasyon sonucunda zorunlu ataması yapılan onlarca şube müdürü de istifa etmeye devam ediyorlar.

Bakanlığın ilgili birimlerinin ifadesine göre halen Mülakat sınavına göre ataması yapılan şube müdürlerinin istifalarının devam ettiğini belirterek, bu gün en son Kırıkkale’ de mülakat sınavı ile ataması yapılan bir şube müdürümüzün istifası geldi, şube müdürümüz eski görev yeri olan çorum ilimize öğretmen olarak atanması için dilekçesi elimize ulaşmış durumdadır. Bu güne kadar elimize ulaşan şube müdürlerinin istifa dilekçelerinin sayısının 50 ye yaklaştığını belirtmektedirler

Görevine başlamayan şube müdürlerimiz de var

Geçtiğimiz aylarda mülakat sınavına göre ataması yapılan 1709 şube müdüründen yüze yakınının halen görevlerine başlamadığı bilgisinin bakanlığa ulaştığı ifade ediliyor

mülakat sınavı dışında rotasyona göre  isteği dışında ataması zorunlu olarak yapılan şube müdürleri de istifa ederek öğretmenliğe döndükleri belirtilirken bunların sayısının önümüzdeki süreçte artabileceği fakat bu gün itibari ile 100 rakamına ulaşıldığı konuşuluyor  buğün itibariyle MEB’de 300 şube müdürlüğü kadrosunun boş olduğu bu rakamın 500 olabileceği de ifade ediliyor.

Ankara’da çalışan şube müdürlerinden Çankaya’da görev yapan 2 bala 1 merkezde görev yapan toplam 4 şube müdürünün istifa ettiği de konuşulurken  dilekçelerin bakanlığa ulaştığını bakanlıkta doğruladı.

anlaşılan önümüzdeki günlerde istifa ve emeklilik nedeniyle yüzlerce şube müdürü kadrosu boşalacaktır

fatihgenç@kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim