Öğretmen Diyarı

MEB'de Skandal Torpil İddiası

Bursa Yıldırım ilçesinde Gülhanım Karasu İlkokulu müdürü iken müdürlükte 4 yılını dolduran G.Ç. okul yöneticiliği için değerlendirmeye tabi tutuldu ve başarısız oldu. Bunun üzerine G.Ç. aynı okulaöğretmen olarak atandı. İddialara göre ilerleyen günlerde okul müdürü olacak değerlendirme puanını alamayan G.Ç., Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı kadrosuna kadrolu atandı.

Eşi de Yüksek Puanla Okul Müdürü Yapıldı

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı'na atanan G.Ç. hakkında 'Bursa’nın torpillisi' şeklinde bir tabir kullanan Türk Eğitim Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu G.Ç.'nin eşinin de yüksek puan verilerek okul müdürü yapıldığını iddia etti.

Eğitim Bir Sen Sendikasının İLKSAN Adaylığını Yaptı

Daha önce geçici görevlendirme ile ilçe milli eğitim müdürlüklerinde şube müdürü ve ilçe müdürü vekilliklerinde bulunan G.Ç. hakkında, "Görev yaptığı sürelerde Eğitim Bir Sen Sendikasının İLKSAN adaylığını da yapan G.Ç., sürekli yanlı ve taraflı uygulamaları ile gündeme gelmiştir." Diyen Türkoğlu, "Türk milli eğitiminin gündemi yalnızca ve sadece yandaşlara, makam ve koltuk ayarlama gündemine dönüşmüştür. Unutulmamalıdır ki tetikçiler ve hak gasp edenler er geç hesap vereceklerdir." İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Anahtar Kelimeler:
meb skandal torpil iddiası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol