Öğretmen Diyarı

MEB’de Sızdıran Sızdırana

Dün bir Internet haber sitesinin başka bir Internet haber sitesinin sahibini , Haber Sitesini kullanarak makam ve mevki elde etmekle ve bunun sunucunda MEB bürokratlarıyla kurduğu yakın ilişkiler sonucu ,  MEB tarafından hazırlanan yönetmelik ve mevzuat çalışmalarını taslak aşamasında bürokratlar tarafından bu Internet haber sitesine sızdırmakla suçlamasından sonra bu gün yine başka bir Internet haber sitesinde şimdiye kadar pek görülmemiş olmasına rağmen şube müdürlüğü atama ve puan listesi sızdırıldı.Bu sızdırma  sızdırılan yerden sızdırma faaliyeti  gibi gözükmektedir. daha açık bir ifade ile yine aynı kişilerin sızdırma faaliyeti yaptığı ve MEB içindeki mücadeleyi de açıkça göstermektedir.

 

MEB’de belge  sızdırma haberlerinin hemen arkasından bir başka belgenin yani şube müdürlerinin atama puanı ile ilgili belgeyi sızdırmaları ise düşündürücü ve manidar bir durum olduğu açıktır. Malum Haber sitesinin suçlanmasının ertesi gününde yeni bir belgenin sızdırılması  ise bilinen basit bir oyundur algı yanıltma  ve dikkatleri başka hedefe yöneltme girişimidir . şube müdürleri ile ilgili  bilgilerinde itham edilen haber sitesine verildiği gün gibi açıktır. Bu belgelerinde malum sitenin elinde olduğu fakat suçlama ve ithamlardan kendisini aklamak amacıyla bir başka haber sitesine vermediğini kim iddia edebilir.

 

MEB’de neler oluyor

Bilgi edinme kapsamında kimseye verilmeyen bilgi ve belgeler MEB’den nasıl dışarı çıkıyor veya haber sitelerine kimler sızdırıyor bunlar suç değil mi? bu belgeleri sızdıranlar hakkında inceleme ve soruşturma yapılacak mı ? belgeyi sızdıranlar hakkında soruşturma açılmasını tüm kamu ve eğitim çalışanları ve internet haber siteleri olarak bekliyoruz. Bakanın gereğini yapmasını bekliyoruz.

 

Anlaşılan o ki MEB’ de sızdıran sızdırana

 

Sezaisızdıran@kamu.tv.tr

 

 

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim