Öğretmen Diyarı

MEB\'de Şefler Eziliyor mu?

MEB taşra teşkilatında görev yapan şeflerin ezildiğini ve haksızlıklara hukuksuzluklara boyun erdirildiğini ileri süren Yıldırım, şeflerin bir çatı altında toplanması elzemdi. Şefler düne göre bu gün haklarını yasal çerçeve içerisinde arama ve özlük haklarında iyileştirme mücadelesini kurdukları Dernek vasıtası ile mücadele vereceklerini belirtti.

MEB taşra teşkilatlarında şeflere yönelik çalışmalarını sürdüren BEDRETTİN YILDIRIM, şeflere yönelik ilgili çalışmalarını anlatarak, şefler arasındaki farklılıkların kaldırılmasını ve eşitlenmesini istediklerini belirtti. Açıklamalarında şeflerin genel sorunlarını anlattı işte sorunları ve MEB'den beklentileri:

 

Bakanlık merkez teşkilatında çalışan şeflerin yararlanmış oldukları haklardan taşra teşkilatındaki şeflerinde yararlanması gerekir, örneğin taşıma ve yemek ücreti gibi düzenlemelerden tüm taşra şeflerinde yararlanması gerektiği belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarda iş ve işlemlerin sevk ve idaresinde şeflerin görev aldığını şahıslarla bire bir muhatap olan tüm iş ve işlemleri çeviren yürüten vatandaşla muhatap olan sorunları çözen öncelikle şeflerdir.

 

Müteselsil sorumluluğu gereği şefler cezai sorumluluğu vardır, memurlarla aynı yaptırıma ve müeyyidelerle karşı karşıya kalmaktadır.

 

Ağır sorumluluk ve iş yüküne rağmen ücret konusunda ezildiğini edata yokluğa mahkum edildiğini belirten Yıldırım, Şeflerle memur arasında 40 TL ücret farklılığı varken, Şef ile Müdür arasında 1200 TL ücret farklılığının olduğunu belirterek, bu haksızlığın acilen düzeltilmesi gerekir dedi.

 

Yıldırım şefler kariyerde yapamıyor çünkü müdür olma imkanları kısıtlı kurumlarda A tipi müdürlüklere geçiş haklarıda nere de ise yok gibi, bu nedenle şeflerin önünün açılması gerekir, eşit işe eşit ücret verilmesinde en çok mağdur edilen kesimde şeflerdir,  kamu da çalışan tüm memur kesimin ücretlerinde iyileştirme yapıldı, bir tek şefler de yapılmadı diyen Bedrettin Yıldırım şefler olarak bir an önce örgütlü olmanın önemine değindi ve bütün şefleri derneklerinin çatısı altında buluşmaya davet etti.

 

hasan okuryazar

kamu.tv.tr

Anahtar Kelimeler:
MEBde Şefler Eziliyor Mu?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol