Öğretmen Diyarı

MEB\'de Muhbirlik Giderek Artıyor!

Bu ülke 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gördü. Bunların bir kısmında sağcılar bir kısmında da solcular darbe yedi. İşinden olanlar, sürgüne gönderilenler, hapse girenler oldu. Ama cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bir kesime mensup insanlar bu derece ‘adam adam’ tek tek’ hedefe konulmadı. Hiçbir suça bulaşmadığı halde sadece bir cemaate mensup olduğu için bu şekilde topyekûn bir saldırı olmadı.

 

Bildiğiniz gibi yönetici değerlendirme sonuçları açıklandı ve bazı müdürler 75 puan ve üzeri alarak yeniden görevlendirme hakkı kazandılar. Özellikle EBS üyesi olmayan birçok yönetici de 75 puan altında kalarak görevlendirilme hakkından mahrum kaldılar.

 

İşte tam da bu noktada etraf ahlaksız kaynamaya başladı. Eğitim yazarı olduğunu iddia eden satılmış kişiler: ‘Filanca paralelciydi atandı.’ , ‘Paralelciler EBS’ye sızmış da atanmış’ gibi edepsiz, hayâsız ve insafsız haberler yapıyorlar.

 

Bu kepazelikler 28 Şubat sürecinde bile bu şekilde ayan beyan, pervasız ve hayâsızca yapılmadı. Paralelciden kasdettiğiniz nedir? Hizmet hareketiyle ilişkisi olan herkes potansiyel suçlu mu ilan edilecek? Buradan ilan ediyorum: Hizmet hareketi içerisinde olup da cari hukuka göre suç işleyenleri bilip suç duyurusunda bulunmayan aynı suçu işlemiş sayılır. Yok, bu insanların herhangi bir kusuru yok da bir yerlere mesaj vermek ya da bazı koltukları boşaltmak için böyle adice muhbirlik yapılıyorsa bunun hesabı her şekilde sorulur!

 

Hükumetin yetkili organları: ‘Bizim tabanla sorunumuz yok, tepedeki ‘örgüt’le uğraşıyoruz.’ derken; çukurdaki bazı ahlaksızların ‘şu da paralel’, ‘bu da şucu’ gibi onursuzlukları eğitim camiasına büyük nifak tohumları ekmektedir.

 

Meslektaşlarını ispiyonlayan bu karaktersizler eğitimcileri mesleklerinden soğutuyorlar. Sizin adamlığınıza da, eğitimciliğinize de, karakterinize de yazıklar ve yuhlar olsun!

 

Fatih KUL

Personelmebhaber.net


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim