Öğretmen Diyarı

MEB\'de \'köstebek\' soruşturması!

Türkiye, dershane tartışmalarına odaklanırken, MilliEğitim Bakanı Nabi Avcı korkunç gerçeği açıkladı.Bakan, SBS' nin yerine geçen Merkezi Sınav'a yönelik sabotaj yapıldığını belirterek, "Sistemin yürümeyeceğini göstermek isteyen bir kesim var. Tedbir aldık" dedi. MHP'li Oktay Vural ise 1 Kasım'daki deneme sınavında gerçek sorularınBitlis'e gönderildiğini ve kitapçıkların imha edildiğini iddia etti.


YETKİLİLER DEVREYE GİRDİ


Bakanlık yetkilileri, bakanlık merkez personelindenbir gurubun, soruların gönderileceği kutulara gerçek soruları koymuş olması ile ilgili soruşturmabaşlatıldığını söyledi. Yetkililer, söz konusu olayın ÖSYM'de KPSS kopya skandalında yaşandığı gibi 'köstebek' kaynaklı olabileceğini açıkladı.


* * *


İLK HEYECAN


Merkezi ortak sınavların ilkine, dün 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi katıldı. Öğrenciler ilk günMatematik, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını yanıtladı. Her bölüm arasında 30 dakikadinlenme sağlandı. Öğrenciler, genel olarak sınavın kolay geçtiğini, en çok Matematik ve Din Kültürü sınavında zorlandıklarını söyledi. Merkezi ortak sınavın bugün yapılacak ikinci oturumunda ise öğrenciler Fen ve Teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ile yabancı dil sorularını yanıtlayacak. Okullar, bugün de 5, 6 ve 7'ncisınıf öğrencileri için tatil.

Safure CANTÜRK

 
\"Takvim\"
  memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol