Öğretmen Diyarı

MEB\'de İşler Neden Yolunda Gitmiyor?


FATİHprojesi liseler o da bir kısmı dışında tamamlanmadı oldu 5 yıl.Tabletler cüzi miktarda dağıtıldı ki alan öğrenciler oyun oynuyor. 

Nöbet ücretlerine zam aylardır eylemlere konu oldu, tatmin edici bir gelişme yok. 

Hafta sonu kurs ücretleri zamlanması için yasal süreç bile sonuçlandı ama henüz zamlı ücret uygulamasına geçilmedi. 

Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği geçen sene görüşe açıldı, rotasyon olacak mı olmayacak mı tartışması bir yıldır sürüyor, henüz yönetmelik çıkamadı. 

Şube müdürü atamaları mahkemeye gitti geldi geri gitti, Sayın Bakan yeniden atayacağız dedi, aylar geçti ne olduğunu bilen yok. 

Okullarda velilerden aidat toplanmaması için öğrenci başına okullara para gönderilmesi gündeme geldi, seminerlerde yetkililerce dillendirildi, yazıp çizenler yalancı çıktı. 

İl milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin asaleten atanmasına başlanıyor gibi oldu, çok az atama oldu, bir kısmı geri alındı, ne olacağını veya olduğunu kesin olarak anlayan çıkmadı. 

Milli Eğitim Taşra Şube müdürlerinin eğitim uzmanı veya araştırmacısı olacağı özel ortamlarda Bakanlığın en üst yöneticilerince dile getirildi, insanlar tedirgin oldu, ne olduğu belli değil. 

Bu yazdıklarım son 1 yıl içinde olanlar. 

Dikkat edin Hüseyin Çelik’in 2005 yılında “ek ders ücretlerini 10 TL’ye çıkaracağız.” açıklamasından 10 yıl sonra ek derslerin hala 10 TL olmadığı gibi daha nice vakalardan bahsetmiyorum bile. … Yaşlı dedeyle nine oturuyorlarmış, nine: “Heriiif eskilerden iki anlat da konuşak.” demiş. Dede: “Dul mul geldiğinden mi?” deyince nine: “Yok herif o kadar eskiden değil.” demiş. 

 

 

Kaynak: Müstakim KORKMAZ- Persoenlmebhaber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol