Öğretmen Diyarı

MEB\'DE HER ŞEY MÜKEMMEL!

PERSONELMEBHABER.NET/ÖZEL HABER

 

Şu paraleller olmasa ne yapardı MEB, şükürler olsun varlar da her türlü aksaklıklar üzerlerine tahmil edilebiliyor.

 

Oysa her şey ne kadar da yolunda; eğitim yöneticileri mutu, öğretmenler umutlu, öğrenciler gururlu, veliler mesrur!

 

Okullarımızda öğretmen açığı yok, TEOG asrın müthiş buluşu, öğrenciler tabletlerde level atlıyor, FATİH projesiyle eğitimi de fethettik maşallah!

 

Görevden alınan yöneticiler MEB’e minnettar, yeni gelenler birden bire okulların çehresini değiştirdi, elhamdülillah İmam Hatip Liselerimize giden neslimiz dindar oldu.

 

Atanamayan öğretmenler de çok mutlu, güzel güzel evlerinde oturacaklar daha ne istesinler. Üstelik isteyenlere bol ücretli öğretmenlik imkânı da açık!

 

Vay be, insan gerçekten hayret ediyor!

 

 

Bu arada geçen hafta bir iç Anadolu ilimizde ilginç bir olay yaşanmış. Görevden alınan okul müdürleri il milli eğitim müdürünün odasına gitmiş. Odaya girmek istediklerinde il müdürü: ‘Sizi odama almak istemiyorum.’ Demiş. Bunun üzerine yöneticiler: ‘Bu oda senin babanın malı mı?’ deyip dalmışlar odaya, il müdürü de kerhen geçip oturmuş koltuğuna. Duyduğumuza göre il müdürüne öyle şeyler söylemişler ki o sözleri Ilgaz dağına söyleseler dağ ikiye ayrılırmış. Yöneticiler adına bir eğitimci il milli eğitim müdürüne demiş ki: ‘Müdür; bu odadakilere düşük puan verdin, bu odadakilerden bir tanesinin bile adını ve görev yerini söyle senden özür dileyeceğiz ve gideceğiz.’ İl müdürü siz deyin al, ben deyim mor renkten renge girmiş. Çıkışta da elini uzatan müdüre eğitimciler: ‘Sen adam mısın da elini sıkacağız.’ Demişler.

 

Vay be, insan gerçekten hayret ediyor!

 

Yine geçenlerde görevden alındığı için bir il müdürüyle görüşen eğitimcilere il müdürünün verdiği cevap: ‘Bu kararları siyasiler veriyor, ben emir kuluyum.’

 

Bir başka örnek var ki tüm eğitim hiyerarşisinin çöktüğünü gösteriyor: Bir büyükşehrimizde il şube müdürü: ‘Şu ilçe milli eğitim müdürlerini toplayıp iyi bir zılgıt atayım.’ Demiş.

 

Bir ilimizde vali il müdürü için: ‘Ben onunla bundan sonra görüşmeyeceğim, yardımcısı gelsin.’ Demiş.

 

Vay be, insan gerçekten hayret ediyor!

 

Taşıma ihalelerini tamamlayamayan il ve ilçe mi ararsın, liselerde nakil kaosu mu dersin, bitmeyen inşaatlar mı dersin?

 

Bunları sayarsan damgayı yersin: paralelci!

 

Damga yemek istemiyor musunuz? Çözüm belli: Üç maymun!

 

Derhal efendim, sorun yok efendim, emredersiniz efendim, hiç sorunumuz yok efendim, her şey yolunda efendim, hiçbir şeye ihtiyacımız yok efendim!

 

Bir öğretmenin bir okuldan başka okula görevlendirmesi gibi basit bir konuda bile il müdürleri kukla durumunda, EBS yöneticileri ‘paralel’ bir yapıyla her şeyi hallediyorlar. (Başka bir kelime karşılamadığı için zorunluluktan paralel kelimesini kullandım J )

 

Vay be, insan gerçekten hayret ediyor!

 

 

Son söz: 2014-2015 eğitim öğretim yılı atana millete hayırlı olsun!

 

Müstakim Korkmaz

http://personelmebhaber.net

Anahtar Kelimeler:
MEBDE HER ŞEY MÜKEMMEL!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim