Öğretmen Diyarı

MEB\'DE EĞİTİM UZMANLARI NE İŞ YAPACAK

Milli Eğitim Bakanlığında Ömer DİNÇER Bey döneminde başlayan havuz sistemi yeni dönemde de havuzda bulunan personel sayısı artarak devam etti.
Yeni dönemde Bakanlık merkez teşkilatından sonra taşra teşkilatında da ilçe müdürleri ve il müdür yardımcıları eğitim uzmanı yapılarak havuza alındı.

Milli Eğitim Bakanlığında Torba kanunla eğitim uzmanı yapılan il müdür yardımcıları ve ilçe müdürleri için kendi memleketlerinde eğitim uzmanı olarak görev yapma imkanı tanınmalıdır.

Eğitim uzmanlarımızın büyük çoğunluğu kendi memleketlerine yada ailelerinin bulunduğu illere yerleşip orada görev yapmak istemekte ve bu konuda Bakanlığa dilekçe ile başvuru yapmaktadırlar.

Bakanlığın eğitim uzmanı kadrolarına almış olduğu bu yöneticilerimizi mağdur etmeme adına eğitim uzmanlarımıza istedikleri illerde çalışma imkanı tanıması gerekir.

Akabinde ise eğitim uzmanlarımızın hizmet alanı ve iş tanımının açıkça yapılacağı bir yönetmelik yada yönerge düzenlenmelidir.

Eğitim uzmanlarımızdan il müdürlüklerimiz ve ilçe müdürlüklerimiz istifade edebilmelidir.

Milli Eğitim Bakanlığında Beşevler kampüsündeki havuzda çok sayıda memur ve şefte bulunmaktadır.

Burada hiçbir iş yapmadan bankamatik memurluğu yapan memur ve şeflerimiz de öncelikli olarak isteklerine bağlı olarak il ve ilçelere verilmelidir. İstekli bulunmaması halinde resen görevlendirmeler yapılabilir.

İl ve ilçe müdürlüklerimizin memur ve şef konusunda sıkıntı çektiği bir dönemde Beşevler kampüsünde memur ve şeflerin boş oturmasının önüne geçilecek düzenleme yapılmalıdır.

 

www.kamudanhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim