Öğretmen Diyarı

MEB'de Beklenen Adım Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı şahsa bağlı eğitim uzmanlarını durumlarının düzeltilmesi için harekete geçti.  

UEYDER’in girişimleriyle şahsa bağlı eğitim uzmanlarının özlük aklarının düzeltilmesinin önü açıldı. Anayasa Mahkemesinin 6528 sayılı kanunun bazı maddelerini iptal etmesinin ardından mahkemeye başvuran ve bir kısmı da davalarını kazanan ilçe milli eğitim müdürleri ve il müdür yardımcılarının mali ve özlük kayıplarının telafisi yoluna gidiliyor. 

TBMM Eğitim Komisyonu MEB’den durumla ilgili kanuni düzenleme teklifi istedi ve MEB de konuyla ilgili hazırlık yaparak düzenlemeyi TBMM’ye gönderdi. Ocak ayı bitmeden sonuçlanması beklenen düzenleme büyük rahatlama sağlayacak. Eğitim uzmanları yeni düzenlemeyle şahsa bağlı ilçe milli eğitim müdürü ve şahsa bağlı il milli eğitim müdür yardımcısı olacaklar ve böylece maddi kayıplarının da önüne geçilmiş olacak. Bu gelişme MEB’de iç barışın sağlanması yolunda da önemli bir gelişme olacak. 

Eğitim uzmanları; bu gelişmeler üzerine Anayasa Mahkemesi başkan ve üyelerine, TBMM Eğitim ve Gençlik Komisyonu başkan ve üyelerine, başta Sayın Nabi Avcı olmak üzere emeği geçen tüm MEB bürokratlarına ve UEYDER başkanı Sayın Selim Kaya ve çaba gösteren tüm dernek üyelerine teşekkür ediyorlar

 

Kamuajans.com

Anahtar Kelimeler:
meb beklenen adım geldi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim