Öğretmen Diyarı

MEB’de Atamalara Devam

MEB bu günlerde sessiz, sessiz kadrolu atamalara devam ediyor. MEB koridorlarında bir yılını dolduran ve belirli kriterler ki bu kriterler biraz soyut kriter fakat en azından bir kriter var ve bu kriterlere...

MEB bu günlerde sessiz, sessiz kadrolu atamalara devam ediyor.

MEB koridorlarında bir yılını dolduran ve belirli kriterler ki bu kriterler biraz soyut kriter fakat en azından bir kriter var ve bu kriterlere göre değerlendirmelerde iyi not alan daire başkanlarına kadrolarının verildiği ve kararnamelerinin yenilendiği ve son bir ay içerisinde 35 daire başkanına kadro verildiği konuşulmaktadır.

MEB Koridorlarda tebrikler devam etmektedir. Kadro alamayan daire başkan vekilleri ise biraz kıskançlık biraz gıpta ile bir şeyler konuşuyorlar, fakat kazan kara, senin dibin bende kara, her daire başkanının atanma hikayesi aynı, kim kime ne diye konuşuyor bilemiyorum, biraz insaflı olmak gerek diyerek, bizde hayırlı olsun dileklerimizle katları gezmeye devam ediyoruz.

Herkesin merak ettiği İlçe ve İl müdürleri kadro çalışmaları ne durumda

Kim ne derse desin İl Müdürleri ve ilçe müdürleri ile ilgili kadro çalışması yok, fakat bir yılını dolduran il müdürlerine kadro verilmesi yönünde bir anlayış var, bu pratiğe yansır veya yansımaz konuşmak şuan erken fakat şubat ayına kadar olumlu bir durum yok.

İl ve ilçe MEM müdürlerini Görevden Alma

Görevden almalar ile ilgili koridorda konuşmalar ganimet, herkes bir şey konuşuyor desem yerinde

Ankara için konuşayım istiyorum, fakat 100 ler ce ilçe MEM müdürünün değiştirileceği yönünde haberler var ve bu haberler maalesef doğru gibi, görevden almalar, ocak ayı içerisinde gerçekleşeceği yönünde kuvvetle muhtemel olduğu ve Bakan beyin gelen şikayetleri not alarak müsteşara ilettiği yönündeki haberler her yerde konuşuluyor. Siyasi kişilerde artık ilçe MEM müdürleri ile ilişkilerden rahatsızlıklarını gizlemiyorlar ve görevden almaların yaşanacağını açıkça ifade ediyorlar

Ankara MEM Müdürlerinden bazı ilçenin Müdürlerinin görevden alınacağı kesinlik kazanmış ocak ayı içerisinde uygulanacağı yönünde bilgiler edindik,fakat MEB neye yapacağını kestirmek zor .Görevden alma ve yeni atamalarla ilgili siyasiler kararlı ve bu haberleri doğruluyor.

Bu haber doğru ise hangi ilçeler diyeceksiniz, biz biliyoruz,fakat bizden duyulsun istemiyoruz, Allah bir kapıyı kapatırken yüzlerce de kapıyı kullarına açarmış, bu anlayışa da inancımız sonsuzdur, bekleyip görelim .

Bizden bu hafta bukadar yakında bomba haberlerle yine karşınızda olacağım

Hasan bilir@hotmail.com

kamu.tv.tr

Anahtar Kelimeler:
MEB’de Atamalara Devam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol