Öğretmen Diyarı

MEBBİS Bilgi Güncelleme Nasıl Yapılacak?

MEBBİS'te bilgi eksiği olan okulların dikkat etmesi gereken hususlar başlığıyla yapılan uyarıda bilgilerin güncel olması gerekliliği ve bunun da Milli Eğitim Bakanlığının daha sonra yapmayı planladığı güvenlik çalışmasında altlık oluşturacağı belirtildi.

Bunun için de e-posta bilgilerinin tam ve eksiksiz olarak, TC Kimlik No'ların mutlaka girilmesi gerekliliği bildirildi. Ayrıca mebbis te cep telefonlarının güncel ve şu anki ulaşılabilir telefon numaralarının olması gerektiği anlatıldı.

Eğer Mebbis'e girdiğinizde altta ki resimde gibi bir ekranla karşılaşıyorsanız bu bir güncelleme ekranıdır. Ve yukarıda belirttiğimiz bilgilerinizde eksiklik varsa bu ekran karşınıza çıkacaktır.

 Bu ekrandaki bilgileri mutlaka güncellemeniz gerekemktedir. Güncelleme ekranındaki bilgileri tam eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzda belirttiğiniz cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir.  Doğrulama mesajı ile güncellediğiniz bilgilerden sonra artık karşınıza bu ekran çıkmayacak ve artık bundan sonra sorunsuz şekilde sisteme girebileceksiniz.

MEB MEBBİS SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ....

 

  

Kaynak: Kamuajans.com/ÖZEL


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol