Öğretmen Diyarı

MEB YÖNETİCİ ATAMAYLA İLGİLİ GÖRÜŞ YAZSINI NEDEN YAYINLAMIYOR

Kampa  katılan yöneticiler  27.1.2016 tarihinde gerçekleştirilen değişiklikle, dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının görev sürelerinin, eğitim kurumu müdürünün inhası, il milli eğitim müdürünün teklifi ve valinin onayı ile dört yıl süreyle uzatılabileceği şeklinde yapılan değişiklik  doğrultusunda özellikle 2015 yılı haziran ayında dört yıllık görev süressini dolduran ancak danıştay karaı sonrası görevlendirmeleri yapılmayan müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarının 20 martta yapılacak yazılı sınavdan önce yeniden görevlendirmeleri gerektiği şeklinde görüşlerini İnsan kaynakları genel müdürlüğü  yetkilililerine ilemişti.Yine Eğitim-Bir-Sen de MEB'e dört yılını dolduran müdür yardımcılarını değişiklik doğrultusunda yeniden görevlendirmelerini MEB'den bir yazıyla istemişti. 

İnsan kaynakları genel müdürlüğüde   ülke genelinde  birlik sağlmak için talepleri içeren görüş yazısını en kısa sürede  yayınlaycağını seminere katılan  yönetici atamadan sorumlu il milli eğitim müdür yardımcılarına ileterek  görüş yazısı yayınlanmadan görevlendirme yapmamaları istemişti.

Ancak aradan geçen iki haftalık süreye rağmen insan kaynakları yayınlayacağını söylediği  iki satırlık görüş yazsını  yirmi martta  yapılacak olan  yazılı sınava   mürcaatlar bitmiş olmasına  ve yazılı sınava bir ay bir süre kalmasına rağmen yayınlamamıştır.Anlaşılan insan kaynakları bu bir aylık süreyi sürümcemede bırakarak geçirerek  yönetmelikte yaptığı değişkliği uygulmak istememektedir.

Yazılı sınav yapıldıktıktan sonra 27.01.2016 tarihinde yapılan değişikliğe göre mevcut müdür yardımcıları arasından görevlendirme yapmak çok daha fazla  tepkilere neden olacağından   değişikliğe göre müdür yardımcısı görevlendirmesi yapılması mümkün gözükmemektedir.

İnsan kaynakları genel müdürlüğünün yönetmelikte yaptığı  bu değişiklik gaz alma çalışmasından başka bir anlamı olamyacaktır.

Gerek Eğitim Bir Senin talebi gerekse kampta oluşan görüşlere rağmen İnsan Kaynakları Genel müdürlüğü her zaman ki gibi  yine bildiğini okuyacak gibi gözükmekte .....

NOT:İl MEM'lerin yönetmelikte yapılan değişikliği uygulamak için  İnsan Kaynakları genel müdürlüğünün görüş yazısını beklemesinde gerek olmadığıdı kanaatindeyiz.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim