Öğretmen Diyarı

MEB: Yanlış algı yaratılmak isteniyor

 

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün Sözcü gazetesinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'nın da adının karıştırılarak "Bakanlar Reza Zarrap'ın uçağını dolmuş gibi kullanmış" başlığıyla verilen haber tamamen hayal ürünü olup hiçbir surette gerçeklerle bağdaşmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, 27 Ekim 2013 tarihinde Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan tarafından yaptırılan Malazgirt Çağlayan Meslek Yüksek Okulunun açılışı için yine eski Bakan Çağlayan tarafından organize edilen bir uçakla Muş'a gitmiş; Muş'tan polis helikopteri ile Malazgirt'e geçerek okulun açılışını gerçekleştirmiştir. Okulun açılış törenini takiben aynı helikopterle Muş'a geçen Sayın Bakanımız dönüşünü aynı gün Türk Hava Yollarına ait tarifeli bir uçakla yapmıştır. Dolayısıyla, Sayın Bakanımızın kişisel hiçbir tanışıklığı bulunmayan bir şahıs tarafından "özel olarak ağırlanma"sı söz konusu değildir.

Aynı gazetenin dünkü sayısında "MEB'den Skandal Genelge" başlığıyla verilen haberde de Bakanlığımızın, "yetimlere destek" bağlamında uluslararası faaliyetler yürüten bir sivil toplum kuruluşu olan İHH'ya verdiği destek konusunda yanlış bir algı yaratılmak istenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın "yetimlere destek" amaçlı proje üreten bütün sivil toplum kuruluşlarına desteği bundan sonra da artarak devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim