Öğretmen Diyarı

MEB tasarısı Genel Kurul\'da görüşülüyor...

TBMM Genel Kurulu'nda, dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren tasarının görüşmeleri başladı.

 

TBMM Genel Kurulu bugünkü çalışmalarına saat 14.00'da başladı. Çalışmalara başlandıktan sonra partilerin grup önerileri görüşüldü. Grup önerileri oylandıktan sonra Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın tümü üzerindeki görüşmelerde ilk sözü CHP Grubu adına İstanbul Milletvekili Nur Serter aldı.

 

Tasarı, temel kanun olarak iki bölüm halinde görüşülecek.

MEB tasarısının komisyondan geçen hali

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, cemaat ile hesaplaşmak, intikam almak için çocukların, gençlerin kurban edildiğini savundu.

 

Serter, TBMM Genel Kurulu'nda, dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın tümü üzerindeki görüşmelerde CHP Grubu adına söz aldı.

 

Serter, bütün paydaşların karşı olduğu yeni bir yasal düzenleme daha yapıldığını savundu. Serter, öğretmenlerin, eğitim sendikalarının, dershanelerin, partilerin bu düzenlemeye karşı olduğunu söyledi.

 

Tasarının AK Parti'nin cemaat ile hesaplaşması, tasfiye ve kadrolaşma amacının ürünü olarak hazırlandığını öne süren Serter, tasarının dershaneleri ve bakanlık kadrolarını tasfiye ettiğini belirtti. Serter, tasarının, önce tasfiye sonra kadrolaşmayı hedeflediğini savundu.

 

Serter, dershanelerin kapatılması halinde kayıt dışı çalışacağını, merdiven altına ineceğini, zengin ailelerin para ödeyerek öğretmen tutacağını, düşük gelirli ailelerin çocuklarının bu imkandan yoksun kalacağını kaydetti. Serter, "Işıkevlerinin her birinin ayrı bir üniversite hazırlık kursu haline dönüşüp dönüşmeyeceğinden emin misiniz? Bunu engelleyemezsiniz, her ev dershane olacak, on çocuk birleşecek ders alacak, devlet vergi kaybedecek. Cemaat ile hesaplaşmak, intikam almak için çocuklarımızı, gençlerimizi kurban ediyorsunuz. Bütün dershaneler sanki cemaatinmiş gibi insanların ekmeğiyle, öğretmenlerin geleceğiyle oynuyorsunuz" diye konuştu.

 

Serter'in konuşmasından sonra Genel Kurul, bir saat ara verdi.

 

\"Anadolu
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim