Öğretmen Diyarı

Meb Şube Müdürüne, Atatürk’e Hakaretten Suç Duyurusu

BURSA’NIN İnegöl İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan'ın üzerinde Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu "Sıcak diye oruç bozmayın, burası çok sıcak K.Atatürk” diye yazdığı paylaşım tepki çekti.

İnegöl Milli Eğitim Müdürü’nün Atatürk paylaşımına tepki yağıyor


Bursa Valiliği olayla ilgili soruşturma başlattı. Karaaslan da Facebook hesabına etiketleme yapıldığını söyledi. Olayı duyduktan sonra hemen kaldırdığını da dile getirdi.


İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan da olayı rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat ederken kendisine telefon ile ulaşan arkadaşlarından öğrendiğini söyledi. Hemen paylaşımı kaldırdığını söyleyen Kaaslan, açıklama yaptı:


"Sosyal medyadan öğrendiğim ve bilgim dışında gerçekleşen etiketleme olayından büyük rahatsızlık duyuyorum.  Facebook hesabını çok fazla kullanmıyorum ve paylaşım yapmıyorum. Bu talihsiz durum bilgim dışındadır ve 35 yıllık devlet çalışanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk hakkında böyle bir paylaşımda bulunmam söz konusu bile olamaz.”


MÜDÜR’E SUÇ DUYURUSU


Bursa'nın İnegöl İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan'ın üzerinde Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu 'Sıcak diye oruç bozmayın, burası çok sıcak. K. Atatürk' yazılı paylaşıma tepkiler devam ederken, , Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz ve Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, savcılığa suç duyurusunda başladı.


Suç duyurusu öncesi adliye önünde açıklama yapan Rona, Karaaslan’ın yaptığı paylaşımın Mustafa Kemal Atatürk’e açık bir hakaret ve aşağılama söz konusudur. Bütün hayatını özgürlüklere adayan Atatürk’e alçakça bir saldırıdır. Rona şöyle devam etti:


“Mustafa Kemal yalnızca belli kesimlerin değil, tüm ülkenin ortak değeridir. Derhal bir işlem başlatılsın istiyoruz. Aslında Atatürk'e karşı işlenen suçlarla ilgili kanun gereği Cumhuriyet savcılığının resmi soruşturma başlatması gerekmektedir.”


“KONUNUN YAKIN TAKİPÇİSİYİZ”


Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz de, "Sorun sadece Mustafa Kemal Atatürk'e yöneltilmiş bir hakaret değil, burada din istismarı var.  Böylesine bir yaklaşımı gösteren kişinin, Milli Eğitim'de ve yetkili bir makamda olması bu durumu son derece vahim kılıyor. Bizde Bursa Barosu olarak bu durumun sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu.

 

Kaynak: www.sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim