Öğretmen Diyarı

MEB ŞUBE MÜDÜRÜ YANLIŞINDAN GERİ DÖNDÜ

6528 sayılı yasa ile Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatındaki  Şube Müdürlüğü  kadrosu kaldırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatındaki  260  Şube Müdürü  Eğitim Uzmanı yapılmıştı. Eğitm uzmanı yapılan bu şube müdürlerinin maaşları Gerek 652 Sayılı KHK, gerekse 6528 Sayılı Kanun sonrası Genel Müdür Yardımcısı,Bağımsız Daire başkanı,Grup Başkanı,İl Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerinin kadro ve özlük hakları korunurken,

6528 Sayılı Kanun sonrası İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Bakanlık merkez teşkilatındaki Şube Müdürlerinin özlük hakları itibariyle bir alt kadro  olan uzmanlık kadrosuna atanmalarını yapmış  ve maaşlarının dondurmuştu.

MEB bakanlık Merkez Teşkilatındaki  Eğitim Uzmanı kadrosuna geçirdiği 260 Şube Müdürünü bayramdan önce tekrar eski kadrolarına 76.madde(Bakan onayı) kapsamında  görevine tekrar  asaleten atadı.Bakanlık merkez teşkilatında şube müdüürlüğü kadroları kaldırıldığı için eski görevlerine fiilen dönmeleri mümkün gözükmemektedir.

Ancak  Maaşlarını bundan sonra eğitim uzmanı olarak değil şube müdürü olarak alacaklarından hak kayıpları önlenmiş olacak.Böyece bakanlık merkez teşkilatında şube müdürleri fiilen görev yapmayacak olsalarda havuzun serin sularına uzun bir süre aradan sonra tekrar döndükleri için mutlu olacaklardır.

 

MEB'in  bu düzenlemeden sonra  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,İlçe Milli Eğitim Müdürleri içinde böyle bir uygulamaya gidip gitmeyeceğini merak konusu;

mevzuatali@kamuexpress.com

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim