Öğretmen Diyarı

MEB Şube müdürü iptalciler iş başında

MEB’in Mülakata dayalı olarak 1709 şube müdürü atamasının hazımsızlığını çeken çevreler yine iş başında

Şube müdürlüğü iptal edilecek, edildi, kararnameler yazıldı, derken şimdi bu aşamaları geçtiler,  1709 şube müdürünün atamasını iptal ettiler, bütün şube müdürlerini okullarına illerine ilçelerine köylerine gönderdiler.

 

Şimdi  İptalci koro ne yapıyor, Yeniden başvuruları almak ve atamak için Kılavuz yayınladı ve şube müdürlerinin değerlendirmelerini ise 50+50 olarak değerlendiriyor.Hatta başvuru ekranını dahi açtı, Allah akıl fikir versin ne diyebiliriz ki, iptalci koronun peşine düşen zavallı  arkadaşlarımıza ne demeli, her biri güzide  ve başarılı arkadaşlar,kimi yüksek lisans yapmış tertemiz eğitimci arkadaşlarımız ne demeli, takılmışlar bunların peşine iptalde iptal diyorlar. Halbuki hiç bir ihtimal ve olasılık hesaplarında mülakatı geçememiş olan arkadaşlarımızın atanma şansları yok,  meb açık açık ifade ediyor 178 kişi yararlanacak, peki  binlerce kişi neyin peşinde, bunların amacı ne ? Biz atanamadık onlarda atanamasın, MEB de kaos olsun anlayışından öteye geçemiyorlar.

 

Sözüm onlara( kime İnternet haber sitelerine ve bazı çevrelere) soruyorum? Mülakat yapılırken Bakanlığa ve insan kaynakları ekibine methiyeler dizi yordunuz? ne oldu sihir mi bozuldu? Mülakat sınavı çok başarılı adil ve objektifti, ekibi başarısından dolayı kutlu yordunuz, ne oldu? Aranızdan kara kedi mi geçti?

 

Mülakat sonuçları açıklandığı gün ve ertesi günü eleştiri yazıları yayımlamadığınız, eleştiri yazıları da yazan kişileri tehdit ediyordunuz, aba altından sopa gösteriyordunuz, şimdi ne oldu da iptal korosu oluşturdunuz merak ediyoruz?.

MEB şube müdürlüğü iptal edilmiş olsa dahi bakanlık 178 kişinin atanamayacağını açıkça ifade ediyor  bu iptalden sadece yeni 178 şube adayı yararlanacak iken bu kadar çok gürültü patırtı niye anlamak mümkün mü?

 

İşte birtakım çevreler bu kaosdan büyük bir nema elde etme peşinde yoksa 178 kişi atanmış atanamamış umurunda değil, mahkeme kararları  müdür atamaları iptal kararı bunların umurunda değil.

 

Kaldı ki bakanlık şuan iptal söz konusu değil ve hatta atama kılavuzu çalışmamızda yok her şey bakanla  müsteşarın vereceği talimata bağlı, kılavuz çalışması bir saatlik iş ortada iptal kararı yok ki kılavuz çalışması yapalım diyorlar

 

Eğitim Bir sen ne yapıyor

 

Eğitim Bir Sen biz bu atamaların iptalini ve yeniden 50+50 şeklinde değerlendirme yapılarak 1709 şube müdürünün atanmasını istiyormuş neden  işte gerekçeleri: 1709 atama için onlarca dava açıldı önümüzdeki aylarda mahkeme kararları iptal yönde verme ihtimali var eğer durm öyle olursa şube müdürlerimizin mağduriyeti daha çok olacaktır eğer bu günden itibaren önlem alıp atamaları yeniden değerlendirerek atama bu mağduriyetlerin önüne geçecektir tezini savunarak atamaların iptalini ve belirsizliğin önüne geçilmesini istiyor.

 

Durum hal böyle bakanlıkta şuan bir hazırlık yok bunu ısrarla bakanlık yetkilileri belirtiyor Sayın müsteşarda biz kimseyi mağdur etmeyeceğiz diyor . kısaca son 4 aydır iptalci koronun amacının ne olduğu açık MEB de kaos yaratmak

Üzgünüm  çünkü iptalcı koro bir süre daha bekleyecek

 

kamil aydede 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol